LED Trubice - zářivky

LED trubice – zářivky

Významné snížení nákladů na osvětlení při použití LED zářivkových trubic a několikanásobné prodloužení životnosti. V porovnání světelného výkonu s klasickou zářivkou, má tato trubice vyšší výkon a to i bez odrazné desky zářivkových světel. Při použití LED trubic nejenom šetříte el. energii, ale také čas techniků při častých výměnách klasických trubic, startérů, kondenzátorů a tlumivek. Pro napájení LED trubice již nic nepotřebujete a můžete ji napojit přímo do sítě 230V.

 

Výhody:

Výhoda LED zářivek je především v jejich nezávadnosti světla oproti klasickým zářivkám vylučujících UV a IR záření. Vhodné jsou tak pro osvětlení Vašich pracovních ploch, kanceláří či školních tříd. Děti tak již nemusejí být od útlého věku vystavováni škodlivému záření. Velmi nízká spotřeba a velmi dlouhá životnost trubice – více jak 50.000 hodin. Časté zapínání a vypínání neovlivní životnost LED trubice. Další podstatnou výhodou je zrušení tzv. stroboskopického efektu (RF interference), který je u klasických zářivkových trubic. Při použití LED zářivek, nedochází při běžné frekvenci, k efektu zastavených obráběcích strojů

Použití:

Úsporné zářivky T8 vybavené LED technologií pro velmi levné osvětlení prostor a plná světelná náhrada za klasické zářivky napájené tlumivkou. Vhodné pro použití v dílnách, kancelářích, výrobních halách, skladech, školách, nemocnicích a díky své nízké teplotě i v chladících boxem apod.

 

Naše zkušenosti a doporučení : klasická zářivka 120cm dlouhá má spotřebu 36W (jak je správně uvedeno na zářivce). Musíte si ale k tomu ještě připočítat odběr tlumivky cca 10W. Další velmi důležitou součástí u klasických zářivek je i kondenzátor a startér. Naší zkušeností je to, že servisní technik při poruše často kondenzátor odstřihne,a nebo výrobce kondenzátor světlo nevybaví vůbec. Zářivka bez kondenzátoru svítí, ale s podstatně vyšším příkonem a to celkem až 90-120W. Toto většina elektrikářů ani neví. Proto si přeměřte pravdivý odběr vašich zářivkových svítidel. Zvýšení odběru zářivkových svítidel při absenci kondenzátoru platí pro všechny klasické trubice 60,120 i 150cm a také pro úsporné zářivkové trubice s paticí G24. Naše doporučení je :  Budoucnost je v LED trubicích a to nejen z důvodu úspory el. energie, ochrany životního prostředí ale také úspory servisní práce, která se stále více prodražuje.

 

Napsat Komentář