LED ZOBRAZOVAČE - ÚVOD

Proč používat LED zobrazovače?

• LED systémy se nejvíce hodí pro zobrazení reklamy ve venkovních  instalacích. LED technologie jako jediná díky vysoké svítivosti plně zobrazuje i při slunečním svitu. S úspěchem se využívá také při halových sportech, koncertech a výstavách, kde se používá silné umělé osvětlení.
• LED displeje představují ideální volbu v případě, že potřebujete sestavit reklamní mantinely nebo velkoplošné obrazovky bez jakýchkoliv viditelných spojů.
• Ve srovnání s jinými zobrazovacími technologiemi, LED systémy vynikají vysokou svítivostí, dlouhou životností a špičkovou kvalitou obrazu.
• LED technologie je přirozeně velmi stabilní, což se odráží v již zmiňované dlouhé životnosti a spolehlivosti.
• Displeje, které jsou v provozu 24 hodin denně, fungují mnoho let s minimální potřebou údržby.
• LED technologie poskytuje mnohem širší barevný prostor (gamut).
• LED displeje se skládají z menších spojovacích modulů. Modularita systému zajišťuje široké možnosti využití pro různé aplikace a umožňuje neomezenou velikost, rozlišení a libovolné tvary obrazovek.

 LED technologie :

-  LED DIP  technologie (light-emitting diode) – jedná se o 3 barvy diod ( R – červená, G – zelená, B – modrá ), které vytvářejí na obrazovce jeden pixel . Tyto pixely se při svitu a pohledu z dostatečné vzdálenosti spojí do barevného obrazu.

LED DIP TECHNOLOGIE

VIRTUÁLNÍ PIXEL

REÁLNÝ PIXEL

- LED DIP rozlišujeme podle skladby pixelů  na virtuální a reálné, běžně je virtuální pixel (2R1G1B) a reálný pixel (1R1G1B). Virtuální pixel  má při stejné rozteči kvalitnější obraz než reálný pixel.

 

- LED SMD technologie – tzv. 3-v1 SMD (surface mont diode) – její princip spočívá v tom, že jeden pixel na obrazovce není tvořen třemi diodami ( R – červená, G – zelená, B – modrá ), ale jedinou diodou, která už je z těchto tří barev složena. Tato technologie umožňuje menší rozteč mezi jednotlivými pixely a ve výsledku ostřejší a kvalitnější obraz.

LED SMD TECHNOLOGIE

 

- Další rozdíl  mezi LED DIP a LED SMD je v tom, že SMD jsou montovány do povrchu a tím zvyšují pozorovací úhly.

LED DIP

LED SMD

Složení LED obrazovky – LED diody jsou poskládány do matnice s černým podkladem pro lepší kontrast a se stínítky pokud pokud se jedná o venkovní modely, ty jsou dále poskládány do modulu a následně do kabinetu. Z jednotlivých kabinetů se skládá obrazovka, nebo mantinel.

 

 

 

LED technologie využívá nedokonalosti lidského oka ke zvýšeni rozlišení. Pomocí jedné až dvou diod navíc, nebo sousedního pixelu zvíší kvalitu obrazu.

 

 

Čím větší kontrast, tím lepší viditelnost a čitelnost. Velmi důležitý je obsah. I nejkvalitnější obrazovka nebude mít kvalitní obraz, pokud nebude v pořádku jeho obsah. Důležitá je volba barev a jejich kombinace.

 

 

 

 

 

Minimální a maximální pohledové vzdálenosti v návaznosti na rozteči dvou pixelů.